Міжнародна кооперація

СГУ, згідно зі своїм статутом, може засновувати та вступати в інші громадські об’єднання, у тому числі міжнародні, або укладати з ними угоди про співробітництво і взаємодопомогу, підтримувати прямі міжнародні контакти та зв’язки, а також брати участь у здійсненні заходів, що не суперечать міжнародним зобов’язанням України.

З метою розширення професійних контактів Спілка геологів України стала членом міжнародних громадських геологічних організацій: Американської асоціації геологів-нафтовиків (ААРG), Європейської асоціації вчених, геологів та інженерів (ЕАGE), товариства геофізиків-розвідників (SEG), Європейської федерації геологів (EFG) та інших впливових фахових організацій і постійно бере участь у їхніх заходах.

Представники Спілки – учасники конференцій ЕАGE: 63-ї (м. Амстердам, Нідерланди), 66-ї (м. Париж, Франція), 67-ї (м. Мадрид, Іспанія), 68-ї (м. Відень, Австрія), 69-ї (м. Лондон, Великобританія), 70-ї (м. Рим, Італія), 71-ї (м. Амстердам, Нідерланди), 72-ї (м. Барселона, Іспанія), 73-ї (м. Відень, Австрія), 74-ї (м. Копенгаген, Данія). У рамках 68-ї паризької конференції EAGE представники Спілки брали участь у ділових нарадах, присвячених розвитку інфраструктури й розширенню спектра послуг EAGE та її ґрантової політики.

Українські геологи також були учасниками щорічних конференцій ААРG (м. Денвер, штат Колорадо, США), регіональних конференцій ААРG у м. Празі (Чехія, жовтень 2004 р.) та м. Афіни (Греція, листопад 2007 р). У листопаді 2005 року Спілка геологів України приймала Президента AAPG доктора Пітера Роуза та Президент AAPG по Європейському регіону доктора Джона Брукса. Наймасштабнішою за останній період для геології України та усього регіону подією стала Регіональна конференція Американської асоціації геологів-нафтовиків «Пошуково-розвідувальні роботи на нафту і газ у Чорноморсько-Каспійському регіоні: поточні дослідження та перспективні плани» (м. Київ, жовтень 2010 р), проведена за партнерства Спілки.

У конференції взяли участь 502 делегати з 212 організацій та компаній 28 країн світу.

У травні 2014 р. делегати Спілки геологів України взяли участь у семінарі Європейської федерації геологів «Геологи Європи у третьому тисячолітті» (м. Палермо, Італія).

Фахівці Спілки взяли участь у розробці для Європейської комісії Геологічним товариством Лондона, разом з Європейською федерацією геологів, інформаційно-роз’яснювального документа «Геологія для суспільства» про роль та значення геологічної науки і практики для вирішення глобальних проблем, які постали перед людством у ХХІ столітті.

У 2015 році Спілка геологів України як дійсний член Європейської федерації геологів (EFG) приєдналася до виконання проєктів, що виконуються на замовлення Європейської комісії в рамках програми наукових досліджень та інновацій Horizon 2020. Безпосереднім виконавцем проєктів від СГУ виступає дочірнє підприємство «Експертна ради Спілки геологів України».

Спілкою укладено договори про співпрацю з громадськими організаціями Монголії, Болгарії, Польщі, Росії, Азербайджану (Азербайджанське товариство нафтових геологів – FSPG), Казахстану (Товариство нафтовиків-геологів Казахстану – ТНГК).

Основні заходи міжнародних партнерів за участі Спілки

Дата Захід чи подія  
14 листопада 2017 р. У Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАНУ відбулися обговорення спільних наукових досліджень у рамках міжнародного українсько-словацького проєкту, а також лекція Ігоря Броски «Аксесорні мінерали гранітоїдів Північних Карпат». Учасники заходу: Інститут наук про Землю Словацької академії наук, Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, ПВНЗ «Інститут Тутковського».  
2-3 листопада 2016 р. Відбувся семінар за проєктом INTRAW для національних експертів "Практика надрокористування в Європі та Африці".
14 жовтня 2016 р. Семінар за проєктом UNEXMIN для національних експертів. Oрганізатори: EFG, Експертна рада Спілки геологів України від імені консорціуму UNEXMIN, ІГМР НАНУ.  
12 жовтня 2016 р. Семінар за проєктом CHPM2030 для національних експертів. Oрганізатори: EFG, Експертна Рада Спілки геологів України від імені консорціуму CHPM2030, ІГМР НАНУ.  
4 жовтня 2016 р. Семінар за проєктом KINDRA для національних експертів.  
28 жовтня2015р. У приміщенні Інституту геологічних наук НАНУ відбулась лекція Рея Леонардо (AAPG) «Мінливий світ природного газу: прогноз розвитку галузі до 2030 р.». Організатори: ІГН НАН України, ПВНЗ «Інститут Тутковського», ВГО «Спілка геологів України», ДП «Науканафтогаз».  
29-30 травня 2014 р. Семінар «Геологи Європи у третьому тисячолітті» (м. Палермо, Італія; EFG). Спілка геологів України уклала угоду з Європейською федерацією геологів (м. Палермо, Італія). З доповіддю виступав В.П. Безвинний.
29 листопада 2013 р. Спілку геологів України прийнято до Європейської федерації геологів (EFG).  
31 січня 2013 р. Підписано угоду про співпрацю між Монгольським геологічним товариством та Спілкою геологів України (м. Улан-Батор, Монголія).
15 лютого 2012 р. Відкриття Польського клубу в Приватному вищому начальному закладі «Інститут Тутковського». В урочистих заходах взяли участь представники Управління освіти Оболонського району міста Києва, студенти столичних вишів, учнівська молодь м. Києва, співробітники NADRA GROUP. Клуб діє завдяки спільним зусиллям Інституту Тутковського та проєкту "Освіта без кордонів". Основним напрямом діяльності клубу є функціонування курсів польської мови.
8-9 листопада 2012 р. Відбулася Регіональна конференція та виставка APPEX 2012, організована AAPG Європейський регіон на тему «На перетині Східної та Західної геологорозвідки та видобутку нафти і газу» (м. Стамбул, Туреччина). Всеукраїнська громадська організація «Спілка геологів України» виступила партнером з організації цієї конференції, а NADRA GROUP став її спонсором.  
4–7 червня 2012 р. 74-та конференція Європейської асоціації вчених та інженерів в галузі наук про Землю (EAGE), яка проходила в столиці Данії.  
Березень 2012 р. Спілка геологів України приймала представників AAPG. З офіційним візитом Київ відвідав президент AAPG Пол Веймер, професор, голова Фонду Брюса Д. Бенсона в університету Колорадо, директор Центру прикладних студій енергетичних ресурсів і корисних копалин.
1–11 жовтня 2011 р. Третій симпозіум з геології Чорноморського регіону (Румунія, Букурешти).  
23-26 травня 2011 р. 73-тя щорічна конференція EAGE у Відні: нетрадиційні ресурси та роль нових технологій.  
17–19 жовтня 2010 р. Регіональна конференція Американської асоціації геологів-нафтовиків (AAPG) в Києві, організована за сприяння Спілки геологів України, NADRA GROUP.  
5–10 серпня 2010 р. 34-й Міжнародний геологічний конгрес, м. Брісбен, Австралія.  
14–17 червня 2010 р. 72-га конференція та виставка EAGE. Спілка геологів України взяла участь у виставці в Барселоні.
8–11 червня 2009 р. 71-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці в Амстердамі.
6–14 серпня 2008 р. 33-й Міжнародний геологічний конгрес, м. Осло, Норвегія. Девіз конгресу в Осло: у системі наук про Землю – запорука сталого розвитку людства!  
9–13 червня 2008 р. 70-та, ювілейна, конференція EAGE (спільно з SPE, товариством нафтових інженерів). Спілка геологів України взяла участь у виставці в Римі.  
17–21 травня 2007 р. Другий міжнародний симпозіум “Неоген Центральної та Південно-Західної Європи”, м. Капфенштайн, Австрія.  
17–21 листопада 2007 р. Регіональна конференція Американської асоціації геологів-нафтовиків (AAPG) в Афінах: нешаблонний підхід.  
Вересень 2007 р. Налагоджування міжнародних контактів у сфері геофізичного сервісу (Індія).
11–14 червня 2007 р. 69-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у Лондоні.  
12–15 червня 2006 р. 68-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у Відні.  
13–15 листопада 2005 р. Спілка геологів України приймала представників AAPG. З офіційним візитом Київ відвідали президент AAPG доктор Пітер Роуз та президент Європейського регіону доктор AAPG Джон Брукс. Доктор Роуз прочитав лекцію «Зменшення ризику нафтогазорозвідувальних робіт завдяки впровадженню аналізу систематичних ризиків (на прикладі досвіду міжнародних корпорацій у 1900-х роках)» для 120 працівників нафтогазової галузі України та зустрівся зі студентами геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.  
13–16 червня 2005 р. 67-а конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у м. Мадриді, Іспанія.  
20–28 серпня 2004 р. 32-й міжнародний геологічний конгрес – нові горизонти, м. Флоренція, Італія.  
7 –10 червня 2004 р. 66-та конференція та виставка EAGE. Спілки геологів України взяла участь у виставці у м. Парижі, Франція.  
2001 р. Інтеграція у світову геологічну спільноту – один з головних пріоритетів діяльності Спілки геологів України. Вперше серед країн СНД відбулася презентація AAPG. Візит до України голови AAPG Роберти Гріс на запрошення голови Спілки геологів України П.О. Загороднюка.
2001 р. На щорічній конференції в м. Амстердамі (Нідерланди) до EAGE прийнято Спілку геологів України.