INFACT – інноваційні, неінвазійні та цілком прийнятні технології геологічної розвідки

Майбутнє розвідки корисних копалин в ЄС

Громадська організація «Спілка геологів України» як Пов’язана Третя Сторона (ПТС) залучена до прoєкту INFACT.

ID грантової угоди: 776487

Старт проєкту: 01.11.2017

Фініш проєкту: 01.11.2020

Опис проєкту: ЄС є одним із найбільших світових споживачів корисних копалин та металевої сировини, де можна очікувати значного зростання попиту в майбутньому. Проєкт ЄС "INFACT" спрямований на сприяння сировинній безпеці в Європейському Союзі шляхом посилення ролі Європи як місця для геологічної розвідки.

Партнери проєкту мають намір змінити геологічну розвідку сировини таким чином, щоб цей процес став соціально прийнятним, безпечним для довкілля і технологічно розвиненим. Також, проєкт INFACT призведе до переоцінки потенціалу мінеральних ресурсів у Європі.

Цілі:

 • Залучити суспільство
 • Збільшити вплив інновацій та знань
 • Створити еталонні площі ЄС

Координатор: Інститут Гельмгольца Фрайберг з Ресурсної Технології в Гельмгольц-Центрум Дрезден-Россендорф

Цей проєкт отримав фінансування від дослідницької та інноваційної програми Європейського Союзу Horizon2020

Партнери: 17 партнерів з науково-дослідних та наукових кіл, промисловості, державних та неприбуткових організації з семи країн.

 

 

 

INFACT 1-й інформаційний бюлетень


INFACT брошура

INFACT прес-реліз

INFACT 2-ий прес-реліз

INFACT 2-ий інформаційний лист

INFACT 2-ий постер

INFACT 3-ий прес-реліз

INFACT 4-ий прес-реліз

INFACT медіа-комплект

INFACT брошура 2020

INFACT Брошура європейських довідкових сайтів

INFACT прес-реліз Лютий 2020

INFACT прес-реліз Листопад 2019

INFACT медіа-комплект 2019

 

Комунікаційний лист

Майбутнє геологічної розвідки мінеральної сировини в ЄС

INFACT – інноваційні, неінвазійні та цілком прийнятні технології геологічної розвідки

Соціально прийнятий, безпечний для довкілля і технологічно розвинений

Незважаючи на багату історію видобутку корисних копалин та значну кількість невикористаних мінеральних ресурсів, в ЄС існує низка соціальних, політичних, законодавчих, економічних, технічних та фізичних проблем, пов'язаних із геологічною розвідкою мінеральної сировини. Щоб відкриття стали можливими, необхідно полегшити доступ до нових локацій та застосовувати інноваційні методи.

Партнери проєкту мають намір змінити геологічну розвідку сировини таким чином, щоб цей процес став соціально прийнятним, безпечним для довкілля і технологічним. Також, проєкт INFACT призведе до переоцінки потенціалу мінеральних ресурсів у Європі.

Цілі

Залучення суспільства

І в консорціумі і діяльності, проєкт об'єднує відповідні зацікавлені сторони з громадянського суспільства, держави, науки і промисловості. Партнери хочуть особливо наголосити на технічному потенціалі Європи в поєднанні з найбільш ефективною соціальною та екологічною практикою.

Громадянське суспільство та геологорозвідувальна галузь будуть головними бенефіціарами цієї концепції.

​​​​​​​Проєкт має на меті залучити громадянське суспільство та зміцнити довіру до сировинного циклу. Це полягає у підвищенні обізнаності та прийнятті екологічно чистих, безпечних та ефективних методів розвідки корисних копалин. Проєкт прагне встановити уявлення про найкращі практики розвідки, які підтримуються громадянським суспільством, державою та промисловістю, а також обмінюватися ними в межах ЄС.

Створення еталонних полігонів ЄС

Однією з головних частин проєкту є створення постійних об'єктів технічної інфраструктури, названих еталонними полігонами, які представляють різні соціальні, фізичні та технічні проблеми в ЄС в контексті дослідження, а також наборів даних.

Наразі доступність довідкових сайтів в ЄС для допомоги у розробці нового покоління засобів виявлення була недостатньою.

В еталонних полігонах, які відзначаються активними зараз або історичними процесами видобутку, що орієнтовані як на промислові, так і на високотехнологічні метали, дослідники будуть перевіряти та встановлювати орієнтири для неінвазійних методів розвідки. Це супроводжуватиметься діяльністю, пов'язаною з державними органами, а також місцевими адміністраціями та громадами.

Планується створити три еталонні полігони ЄС:

 • Північ
  Сакатті є родовищем міді-нікелеве-платинових елементів на півночі Фінляндії, розташованому приблизно в 150 км на північ від Полярного кола. Воно належить Anglo American.
 • Центр
  Цей референтний регіон оточує маленьке містечко Гейер в рудних горах (Erzgebirge), яке розташоване приблизно у 110 кілометрів на південь від Лейпцига, у східній частині Німеччини, і з довгою історією видобутку руди. Область відома своїми родовищами олова, цинку, вольфраму, молібдену, міді, заліза, срібла та індію.
 • Південь
  Цей еталонний полігон складається з двох майнових майданчиків в Піренейському Піритовому поясі, як в Андалусії, так і на півдні Іспанії:
  • Cobre Las Cruces – це відкрита кар'єрна мідна шахта і місцевий завод у Герні, в 20 км на північний захід від Севільї. Його експлуатує First Quantum Minerals.
  • Мінас-де-Ріотонто – це відома стародавня кар'єрна поліметалічна шахта, розташована у провінції Уельва, у 65 км на північний захід від Севільї. Вона керується Atalaya Mining.

Розробка інноваційних геологорозвідувальних технологій

Дослідники розроблять інноваційні технології розвідки та процеси, які є менш інвазивними/агресивними, ніж класичні методи, і повинні проникнути на нові глибини, досягти більшої чутливості та визначити нові фізичні властивості. Проєкт стосується також платформ геологічних вишукувань, в яких використовуються технології, що стосуються мультисенсорних дронів, які інтегрують кілька методів розвідки і очікувано можуть стати одним з найбільш руйнівних нововведень в розвідці корисних копалин.

Технології базуються на різних фізичних параметрах, включаючи магнітну, електромагніту та інфрачервону спектроскопію. Партнери застосовуватимуть нові технології розвідки корисних копалин, як надпровідні датчики або, точніше, надпровідні квантові пристрої (SQUID). Це найчутливіші датчики магнітного поля для застосування у геофізиці, і їх виняткова ефективність буде продемонстрована в проєкті. У сфері електромагнітних технологій будуть спрямовані на обробку даних та фундаментальні геологічні цілі, які досі не вдалося вирішити. Що стосується спектроскопії, то однією з головних цілей проєкту буде інтегрування даних від видимої до ближньої інфрачервоної, короткохвильової інфрачервоної та довгохвильової інфрачервоної систем, що дасть можливість спільно проаналізувати набагато більше корисних копалин, необхідних для розвідки, ніж це можливо досі.

Ці технології також можуть бути застосовані в інших галузях, таких як гідрогеологія, моніторинг навколишнього середовища та ремінінг (тобто вилучення сировини з хвостових хвороб), тому розвиток технологій призведе до інновацій у кількох сферах.

Контрольні технології

Обидві сучасні та інноваційні технології розвідки будуть порівнюватися з точки зору впливу на довкілля, соціальної прийнятності та технічної ефективності, щоб підвищити прозорість та конкуренцію та інформувати осіб, які приймають рішення, у виборі технологій. Для цього вертольоти, літаки та безпілотні літальні апарати будуть використовуватися на еталонних полігонах для випробовування технологій. Метою роботи є створення системи сертифікації технологій.

Зміцнення геологічної розвідки

Ще одним результатом проєкту стане «Дорожня карта відкриття», яка стосуватиметься вдосконалення систем, що впливають на умови розвідки в ЄС, роблячи регіон привабливішим для інвесторів з видобутку. «Дорожна карта відкриття» - результат досліджень та діалогу із зацікавленими сторонами. У цьому контексті будуть вивчені бар'єри/перешкоди для розвідки (включаючи правові та законодавчі обмеження, якість та доступність даних, політичні та соціальні виклики, наявність прав на землю, ліцензій тощо), а також досліджені механізми спрощення доступу, фінансових та часових витрат і ризиків, пов’язаних з розвідкою корисних копалин. Окрім того, партнери проєкту поширюватимуть знання і сприятимуть сприйняттю інноваційних, екологічно чистих та безпечніших підходів до розвідки серед представників громадськості, державних діячів та фахівців галузі.

INFACT – Короткі факти

Фінансова організація: EU / H2020

Сума фінансування: 5,6 млн. Євро

Строк виконання: листопад 2017 р. - жовтень 2020 р.

Координатор: Інститут Гельмгольца Фрайберг з Ресурсної Технології в Гельмгольц-Центрум Дрезден-Россендорф

Партнери: 17 партнерів з науково-дослідних та наукових кіл, промисловість, державні та неприбуткові організації з семи країн. В цілому вони мають великий досвід у галузі видобутку корисних копалин, геології, розвідки, ІТ, соціальних наук та комунікацій: Гельмгольц-Центрум Дрезден-Россендорф (координатор), Агентство з Інновацій та Розвитку (IDEA), Anglo American Sakatti Oy, Arhus Geo, Atalaya Mining, ATClave, Cobre las Cruces, Dialogik, Європейська Федерація Геологів (ЄФГ), Fraunhofer IAO, GALSA (Geotech), Geognosia, Гірнича школа Оулу, Геологорозвідувальний Сервіс SRK, Supracon, SYKE, Університет Східної Фінляндії.