CROWDTHERMAL – системи розвитку геотермальної енергетики на базі громад

Громадська організація «Спілка геологів України» як Пов’язана Третя Сторона (ПТС) залучена до трирічного прєкту CROWDTHERMAL.

Цей проєкт отримав фінансування від програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою №857830.

ID грантової угоди: 857830

Старт проєкту: 01.09.2019

Фініш проєкту: 31.11.2022

Опис проєкту: СROWDTHERMAL спрямований на надання можливості європейській громадськості безпосередньо брати участь у розробці геотермальних проєктів за допомогою альтернативних схем фінансування (краудфандинг) та інструментів соціального залучення. Для досягнення цієї мети проєкт, насамперед, збільшить прозорість геотермальних проєктів та технологій шляхом створення взаємозв`язків між геотермальними суб`єктами та громадськістю з отриманням соціального дозволу на ведення такої діяльності (SLO). Це буде зроблено шляхом оцінювання характеру суспільних інтересів щодо різних типів геотермальних технологій, окремого розгляду глибоких та неглибоких геотермальних установок, а також змішаних/гібридних та нових технологічних рішень. CROWDTHERMAL створить модель соціального сприйняття геотермальної енергії, що буде використовуватися як базова лінія подальших дій для посилення громадської підтримки геотермальної енергії. Паралельно та синергетично з цим, проєкт розробить деталі альтернативного фінансування та варіантів зменшення ризиків, що поширюються на різні види геотермальних ресурсів та різноманітні соціально-географічні умови. Моделі будуть розроблені та затверджені за допомогою трьох прикладних досліджень в Ісландії, Угорщині та Іспанії та за допомогою загальноєвропейського опитування, проведеного третіми сторонами EFG. На основі цих даних буде створений набір інструментів для розробників з метою просування нових геотермальних проєктів у Європі. Проєкти, що підтримуватимуться новими формами фінансування та схемами зменшення інвестиційних ризиків, будуть розроблені таким чином, щоб тісно співпрацювати з сучасними передовими інженерними та мікроекономічними практиками, а також загальноприйнятними фінансовими інструментами.

 

 

Пов’язані треті сторони EFG проєкту CROWDTHERMAL

 • Бельго-Люксембургська спілка геологів (Бельгія-Люксембург)
 • Болгарське геологічне товариство (Болгарія)
 • Хорватське геологічне товариство (Хорватія)
 • Чеська спілка геологічних асоціацій (Чехія)
 • Професійна асоціація німецьких геологів (Німеччина)
 • Асоціація грецьких геологів (Греція)
 • Угорське геологічне товариство (Угорщина)
 • Італійська національна рада геологів (Італія)
 • Польська асоціація оцінювачів мінеральних ресурсів (Польща)
 • Асоціація португальських геологів (Португалія)
 • Сербське геологічне товариство (Сербія)
 • Словенське геологічне товариство (Словенія)
 • Офіційна асоціація професійних геологів Іспанії (Іспанія)
 • Турецька асоціація економічних геологів (Туреччина)
 • Національна асоціація фахівців з геології та гірничої справи (Румунія)
 • Спілка геологів України (Україна)


CROWDTHERMAL брошюра

CROWDTHERMAL прес-реліз

CROWDTHERMAL Chart Compared

CROWDTHERMAL Factsheet Depending on temperature

CROWDTHERMAL Factsheet Objectives

Найкращі практики використання альтернативного фінансування при розробці проектів з відновлювальної енергетики

 

Концепція

Наша місія полягає в наданні можливості європейській громадськості безпосередньо брати участь у розробці геотермальних проєктів за допомогою альтернативних схем фінансування (краудфандингу) та інструментів соціального залучення.

Вас цікавить геотермальність?

CROWDTHERMAL аналізує сприйняття геотермальної енергії та буде розвивати громадську участь з широким залученням соціальних мереж та медіа.

Чи хотіли б ви брати участь у геотермальних проєктах?

CROWDTHERMAL сформулює нові фінансові моделі для краудсорсингу, сприяючи альтернативному фінансуванню геотермальних проєктів у тісній співпраці з існуючими структурами та загальноприйнятими гравцями.

Які ризики пов'язані з геотермальними проєктами?

CROWDTHERMAL сформулює рекомендації щодо нової схеми зменшення ризику, яка буде доповнювати альтернативні рішення щодо фінансування, захищаючи інтереси приватних інвесторів.

Що ми можемо зробити для підтримки вашого проєкту?

CROWDTHERMAL підготує алгоритм прийняття рішень (дерево рішень) з рекомендаціями/вказівками для розробників та прибічників геотермальної енергії.

Наше бачення

Розширення можливостей громадян та територіальних громад для місцевих екологічно чистих енергетичних рішень – внесок у Європейську «Зелену Угоду»

Інноваційні рішення

Використання альтернативних фінансів для розвитку геотермальної енергетики, зміцнення європейського портфеля економічно обґрунтованих геотермальних проєктів та демонстрація більш серйозної форми залучення громадськості до просування геотермальної енергетики.

Інструмент

Насамперед, CROWDTHERMAL будуть розроблятися базові/основні послуги з метою забезпечення сталого розвитку, які також працюватимуть по завершенні періоду, що фінансується ЄК, а також допомагатимуть геотермальним проєктам використовувати альтернативні фінанси протягом наступних років.

Впровадження

Буде розгорнута широка соціальна медіа-кампанія, спрямована на молодь, що сама може фінансувати геотермальні проєкти протягом 2025-2030 років, надаючи остаточну допомогу у досягненні мети 2030 року.

Консорціум проєкту

Європейська федерація геологів (EFG) привносить у проєкт наукові знання, дані, розуміння міжнародних та європейських програм та широку мережу їхніх учасників для поширення та обміну, залучаючи 17 ПТС проєкту.

Інститут енергетичних систем майбутнього (IZES, Німеччина) має 15-річний досвід застосування прикладних досліджень з питань психології розвитку та прискорення поглинання ринку відновлюваних джерел енергії.

Університет Глазго (UOG, Великобританія) привносить свої унікальні академічні знання не лише в питання геотермальної енергетики, а й з широкого спектру суміжних технологічних та екологічних областей.

GeoThermal Engineering GmbH (GeoT, Німеччина) охоплює весь період розвитку геотермальних проєктів, починаючи від фінансування та планування до нагляду за буровими роботами, експлуатацією установки та плануванням схем страхування ризиків.

Дослідницький центр Ла-Пальма (LPRC, Іспанія) є експертом у розробці інструментів підвищення обізнаності та маркетингових платформ соціальних медіа для геологічних наукових проєктів.

CrowdfundingHub (CFH, Нідерланди) спеціалізується на альтернативному фінансуванні з експертними знаннями щодо краудфандингу та інших форм альтернативного фінансування, таких як громадське фінансування, кредитні спілки, альтернативні схеми фінансування (краудфандинг) та інші моделі фінансування, управління та бізнес-моделі, керовані громадою.

Теплопостачальна компанія Сегед (SZDH, Угорщина) постачає тепло та побутову гарячу воду до 27 000 квартир та 500 громадських будівель (шкіл, дитячих садків, лікарень) у Сегеді.

Іспанська геотермальна технологічна платформа (GEOPLAT, Іспанія) – науково-технічна галузева координаційна група з 210 установ, яка об`єднує усі відповідні зацікавлені сторіни в геотермальній енергетиці Іспанії.

Геотермальний дослідницький кластер (GEORG, Ісландія) – некомерційний геотермальний кластер з 23 учасників, який поєднує всіх основних гравців з досліджень та використання геотермальної енергії в Ісландії та їхніх ключових міжнародних співробітників.

EIMUR – державно-приватне партнерство у галузі енергетики, збільшення використання геотермальних ресурсів та інновацій у Північно-Східній Ісландії.