CHPM2030 – комбіноване вилучення тепла, енергії і металу

Громадська організація «Спілка геологів України» як Пов’язана Третя Сторона (ПТС) брала участь у проєкті CHPM2030.

ID грантової угоди: 654100

Старт проєкту: 01.02.2016

Фініш проєкту: 01.07.2019

Опис проєкту: CHPM2030 спрямований на розробку нового та потенційно проривного технологічного рішення, яке зможе допомогти задовольнити європейські потреби в енергії та стратегічних металах в єдиному взаємопов'язаному процесі.

Концепція і стратегія проєкту: Європейська економіка є надзвичайно залежною від енергетичного та мінерального постачання для задоволення як виробничих, так і соціальних потреб. У зв’язку з цим поточними викликами є: зниження витрат на виробництво енергії та його шкідливого впливу на довкілля, зменшення залежності від імпортованої стратегічної сировини. Реагуючи на ці виклики, проєкт CHPM2030 ставить за мету розробку нової технології, яка поєднує глибинне виробництво геотермальної енергії з екстракцією (вилученням) металів із геотермальної рідини та об’єднує ці процеси в єдину збалансовану систему: Combined Heat Power and Metals – CHPM (комбінована теплоенергетика та метали).

З метою поліпшення економічної ситуації розробки глибинної геотермальної енергії, проєкт випробовує та досліджує можливості технологій маніпулювання металоносними геологічними формаціями з геотермальним потенціалом на глибині від 3 до 4 км та, можливо, навіть глибше. Наша мета полягає у втіленні в життя ідеї взаємопов’язаного виробництва енергії та металів та оптимізації технологій відповідно до вимог ринку в майбутньому. Проєкт прагне забезпечити верифікацію технологічного концепту в лабораторних умовах.

Координатор проєкту: University Of Miskolc / Unim, Faculty Of Earth Science & Engineering / Hungary.

Координаційна група: Éva Hartai, Tamás Madarász and Aranka Földessy.

Цей проєкт отримав фінансування від дослідницької та інноваційної програми Європейського Союзу Horizon 2020.

Завершальна конференція в Делфті (NL) 23 травня 2019.

 

 


CHPM2030 брошюра

CHPM2030 2-га брошюра

CHPM2030 3-тя брошюра

Cемінар 2018 в Лас-Пальмасі

23 травня 2019 Завершальна конференція CHPM2030 в Делфті (NL)
Завершальна конференція CHPM2030 в Делфті (NL) - детальніше в прес-релізі


12 Жовтня 2016 Семінар за проєктом CHPM2030 для національних експертів
Програма семінару (PDF)